Perspective Server
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
The Perspective Server seamlessly merges contemporary design with practicality, offering a sophisticated addition to any space. Crafted from hardwood solids and birch veneer, it exudes sophistication with its dark brown wood finish. Featuring push-to-open glass doors adorned with a serene blue watercolor abstract landscape, this server offers practical storage with two cabinet spaces, each equipped with an adjustable shelf and media management cutouts.
Product Details
| Color/Finish | Blue |
|---|---|
| Color Details | Brown Oak |
| Material | Wood/MDF/Glass/Birch Veneer |
| Style | Contemporary, Coastal |
| Weight Capacity | 50 lbs |
| Shipping Weight | 220.00 lbs |
| Shipping Method | LTL |
| Contemporary design seamlessly merges with practicality | Yes |
| Crafted from hardwood solids and birch veneer for durability and sophistication | Yes |
| Push-to-open glass doors with serene blue watercolor abstract landscape | Yes |
| Two cabinet spaces with adjustable shelves and media management cutouts | Yes |
| Weight | 50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19 × 78 × 33 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | Blue |
| Style | Coastal, Contemporary |
| Collection | Perspective |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
Reviews
There are no reviews yet.