Neskowin 2 Door Cabinet
On Display At:
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Description
The Neskowin Hall Cabinet features natural mango wood offset grain patterns separated by brass finished metal inlays. Circular brass finished metal hardware matches the base. Soft close door hinges open to the cabinet to reveal one fixed shelf.
Product Details
| Color/Finish | Brown |
|---|---|
| Color Details | Natural/Gold |
| Material | Mango Wood, Metal |
| Style | Modern, Boho |
| Weight Capacity | 50 lbs |
| Shipping Weight | 205.00 lbs |
| Shipping Method | LTL |
| Two door cabinet constructed of natural mango wood | Yes |
| Natural mango wood grain patterns features varying shades of brown | Yes |
| Features brass inlays, door hardware and base | Yes |
| Inside the cabinet features a single fixed shelf | Yes |
| Includes soft close hinges | Yes |
| No assembly required | Yes |
Additional information
| Weight | 50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 42 × 38 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | Brown |
| Style | Boho, Modern |
| Collection | Neskowin |
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
Reviews
There are no reviews yet.