Serrano Two Door Cabinet
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
The Serrano Accent Cabinet blends rustic charm with modern elegance in its unique design. Crafted with a demilune-shaped frame of lightly distressed oak veneers in a rich chocolate brown finish, it exudes warmth and sophistication. The bronze-tinted beveled mirrors on the doors and top add a touch of glamour. Inside, four doors open to reveal six adjustable shelves, offering ample storage with a stylish flair.
Features
| Storage | Yes |
|---|
Product Details
| Color/Finish | Brown |
|---|---|
| Color Details | Rustic Oak, Bronze Mirror |
| Material | Wood, Mirror |
| Collection | Serrano |
| Shipping Method | LTL |
| Weight Capacity | 50 lbs |
| Shipping Weight | 160.00 lbs |
| Weight | 50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 44 × 34 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | Brown |
| Style | Transitional |
| Collection | Serrano |
| Features | Storage |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
Reviews
There are no reviews yet.