Banyan Scatter Table
On Display At:
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Description
This metro modern styled chairside table is the perfect accent for the home. Features a solid marble base with a cantilevered bronze top.
Product Details
| Color/Finish | Bronze |
|---|---|
| Color Details | Bronze/Marble |
| Material | Metal/Marble |
| Style | Modern, Contemporary |
| Collection | Banyan |
| Additional Dimensions | Base Only: Marble base is 4 inches tall and 8 inches across. |
| Weight Capacity | 25 lbs |
| Table Shape | Round |
| Shipping Weight | 26.00 lbs |
| Shipping Method | Small Parcel |
| The Banyan Scatter Table features metro modern inspired style | Yes |
| Constructed with an off-white marble table base and cantilevered bronze table top | Yes |
| The table top features a tray style edge | Yes |
| No assembly required | Yes |
Additional information
| Weight | 25 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 12 × 12 × 23 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | Bronze |
| Style | Contemporary, Modern |
| Collection | Banyan |
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
Reviews
There are no reviews yet.