Cloud Accent Table
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
The Cloud Accent Table offers a modern twist to your living space with its funky design and sky blue faux plaster finish. Crafted from wood, this table brings a pop of color and contemporary flair to any room. Its unique sky blue hue adds a touch of vibrancy and personality to your decor, while the faux plaster finish lends a sleek and modern aesthetic. Perfect for adding a playful yet stylish element to your home, the Cloud accent table is sure to be a conversation starter among guests.
Product Details
| Color/Finish | Blue |
|---|---|
| Color Details | Sky Plaster |
| Material | Wood |
| Style | Contemporary, Modern |
| Weight Capacity | 25 lbs |
| Table Shape | Round |
| Shipping Weight | 27.00 lbs |
| Shipping Method | Small Parcel |
| The Cloud Accent Table features a funky modern design | Yes |
| Sky blue plaster finish for a pop of color | Yes |
| Unique shape for a stylish flair | Yes |
| No assembly required | Yes |
| Weight | 25 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 14 × 14 × 19 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | Blue |
| Style | Contemporary, Modern |
| Collection | Cloud |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
Reviews
There are no reviews yet.