High-low Scatter Table
On Display At:
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Description
The High-Low Scatter Table boasts modern contemporary styling. The table features two staggered, mirror table tops that are perfect for holding drinks and snacks. The gold metal stand features curved tubed support on a large circular base.
Product Details
| Color/Finish | Gold |
|---|---|
| Color Details | Gold |
| Material | Metal/Mirror |
| Style | Contemporary |
| Collection | High-Low |
| Weight Capacity | 25 lbs |
| Table Shape | Round |
| Shipping Weight | 16.00 lbs |
| Shipping Method | Small Parcel |
| The contemporary high-low scatter table is constructed with metal and finished in a gold color | Yes |
| The two table top surfaces are mirrors for added style | Yes |
| The table tops are staggered in height, perfect to display a candle or plant | Yes |
| The size makes this perfect for a chairside table or a neat accent piece along a wall | Yes |
| Comes fully assembled, no assembly required | Yes |
Additional information
| Weight | 25 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 15 × 25 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | Gold |
| Style | Contemporary |
| Collection | High-Low |
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
Reviews
There are no reviews yet.