Howe Accent Table
On Display At:
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Description
Howe Accent Table features a natural cut petrified wood top with matte black finished iron base. The natural petrified wood top will vary slightly in shape and size, making each piece unique.
Product Details
| Color/Finish | Brown |
|---|---|
| Color Details | Brown |
| Material | Petrified Wood/Iron |
| Style | Contemporary |
| Weight Capacity | 25 lbs |
| Table Shape | Oval |
| Shipping Weight | 22.00 lbs |
| Shipping Method | Small Parcel |
| The Howe Accent Table has Art Deco design inspiration | Yes |
| The table top is constructed with petrified wood in a beautiful array of brown tones | Yes |
| The iron metal table base is finished in a matte black | Yes |
| No assembly required | Yes |
| The natural petrified wood top will vary slightly in shape and size, making each piece unique | Yes |
Additional information
| Weight | 25 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 13 × 13 × 23 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | Brown |
| Style | Contemporary |
| Collection | Howe |
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
Reviews
There are no reviews yet.