Keiran Accent Table
On Display At:
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Description
Kieran Accent Table features a sandblasted solid mango in a whitewash finish with a scallop top and tulip base design. Finish: white-wash. Material: mango wood.
Product Details
| Color/Finish | White |
|---|---|
| Color Details | Sandblasted White |
| Material | Mango Wood |
| Style | Farmhouse |
| Collection | Keiran |
| Weight Capacity | 25 lbs |
| Table Shape | Round |
| Shipping Weight | 10.00 lbs |
| Shipping Method | Small Parcel |
| Farmhouse style accent table | Yes |
| Constructed with mango wood in a white-washed finish | Yes |
| Table top features scalloped edges | Yes |
| Features a tulip style table base | Yes |
| No assembly required | Yes |
Additional information
| Weight | 25 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 12 × 12 × 21 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | White |
| Style | Farmhouse |
| Collection | Keiran |
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
Reviews
There are no reviews yet.