Mundy Scatter Table
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
The Mundy Scatter Table boasts antique brass detailing and a bronze top and base, exuding modern styling with its hand-forged geometric details. This versatile piece adds a touch of elegance and sophistication to any space. With its timeless design and quality craftsmanship, the Mundy Scatter Table is sure to enhance the aesthetic appeal of your space while providing functional utility.
Product Details
| Color/Finish | Gold |
|---|---|
| Color Details | Brass/Bronze |
| Material | Iron |
| Style | Contemporary |
| Collection | Mundy |
| Weight Capacity | 25 lbs |
| Table Shape | Round |
| Shipping Weight | 18.00 lbs |
| Shipping Method | Small Parcel |
| Modern design in a sophisticated antique brass and bronze finish | Yes |
| Hand forged geometric shape adds a stylish flair | Yes |
| This accent table suits any space, serving as a drink holder or a display for your favorite items | Yes |
| Some easy assembly required | Yes |
| Weight | 25 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 14 × 14 × 21 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | Gold |
| Style | Contemporary |
| Collection | Mundy |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
Reviews
There are no reviews yet.