Surrey Scatter Table
On Display At:
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Description
Metro modern styled martini table is perfect chair side accent. Features white marble inserts with black metal frame.
Product Details
| Color/Finish | Black |
|---|---|
| Color Details | Black/White Mar |
| Material | Metal / marble |
| Style | Traditional, Modern |
| Collection | Surrey |
| Weight Capacity | 25 lbs |
| Table Shape | Round |
| Shipping Weight | 15.00 lbs |
| Shipping Method | Small Parcel |
| The Surrey Scatter Table features metro modern inspired style | Yes |
| Constructed with a black metal frame and marble inserts | Yes |
| Features an upper and lower shelf for displaying items or holding a beverage | Yes |
| Easy assembly required | Yes |
Additional information
| Weight | 25 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 10 × 26 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | Black |
| Style | Modern, Traditional |
| Collection | Surrey |
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
Reviews
There are no reviews yet.