Brooke Coffee
On Display At:
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
SKU:
7027-LR-130
Category: Cocktail & Coffee Tables
Tags: Bassett Mirror Company, Brown, Cocktail & Coffee Tables
Description
The Brooke Cocktail Table features slick, modern styling with mid-century elements. Inset brushed metal frames support the top and lower shelves, which are finished in a rich brown knotty walnut.
Product Details
| Color/Finish | Brown |
|---|---|
| Color Details | Walnut/Brushed Gold |
| Material | Steel/Wood |
| Style | Modern, Traditional |
| Collection | Brooke |
| Weight Capacity | 50 lbs |
| Table Shape | Square |
| Shipping Weight | 75.00 lbs |
| Shipping Method | Small Parcel – Oversized |
| Brown, knotty walnut wood gives a mid-century modern style | Yes |
| Features brushed metal supports | Yes |
| Lower shelf provides additional storage space | Yes |
| Easy assembly needed | Yes |
| Look for the rest of the Brooke Collection to complete the set | Yes |
Additional information
| Weight | 50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 36 × 36 × 17 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | Brown |
| Style | Modern, Traditional |
| Collection | Brooke |
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
Reviews
There are no reviews yet.