Deen Oval Coffee
On Display At:
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
SKU:
5510-140-496
Category: Cocktail & Coffee Tables
Tags: Bassett Mirror Company, Cocktail & Coffee Tables, Silver
Description
The Deen oval cocktail base features industrial sprocket styling in a gunmetal-finish. Clear oval glass top.
Product Details
| Color/Finish | Silver |
|---|---|
| Color Details | Gunmetal/Clear |
| Material | Steel, Glass |
| Style | Contemporary |
| Collection | Deen |
| Weight Capacity | 50 lbs |
| Table Shape | Oval |
| Shipping Weight | 64.00 lbs |
| Shipping Method | LTL |
Additional information
| Weight | 50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 52 × 18 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | Silver |
| Style | Contemporary |
| Collection | Deen |
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
Reviews
There are no reviews yet.