Linwood Coffee Table
On Display At:
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
SKU:
25600
Category: Cocktail & Coffee Tables
Tags: Brown, Cocktail & Coffee Tables, Hekman, Linwood, Rustic Weathered Brown
Description
This oval coffee table includes tapered posts with collars that support a wood-framed beveled glass top. An open wood-framed base shows off a nice area rug or hardwood floor. Mindi Solids and Veneers with a Linwood finish.
Product Details
| This oval coffee table includes tapered posts with collars that support a wood-framed beveled glass top. An open wood-framed base shows off a nice area rug or hardwood floor. | Yes |
|---|---|
| Mindi Solids and Veneers with a Linwood finish. | Yes |
| Overall Width | 37 in |
| Overall Depth | 25 in |
| Overall Height | 18.5 in |
| Weight | 26.0 lb |
| Wood Finish | Linwood |
| Available in Vinyl | No |
Additional information
| Weight | 26 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 25 × 37 × 18.5 in |
| Brand | Hekman |
| Color | Brown |
| Detail Color | Linwood |
| Style | Transitional |
| Collection | Linwood |
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
Reviews
There are no reviews yet.