Bali Round End Table
On Display At:
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Description
The Bali End Table, where coastal modern farmhouse design meets thoughtful craftsmanship. Crafted with a solid mango base in a white-wash finish, adorned with horizontal grooving for a planked effect, and topped with a textured resin in a faux plaster finish, this table is a true work of art.
Product Details
| Color/Finish | White |
|---|---|
| Color Details | White wash mango. |
| Style | Modern |
| Collection | Bali |
| Weight Capacity | 25 lbs |
| Table Shape | Round |
| Shipping Weight | 37.48 lbs |
| Shipping Method | Small Parcel |
| Coastal modern farmhouse charm with a solid mango base in white-wash finish | Yes |
| Table base features horizontal grooving for a rustic charm with a planked effect | Yes |
| Table top adorned with textured resin in a faux plaster finish for a unique, inviting element | Yes |
| Some easy assembly required | Yes |
| Look for other items in the Bali collection | Yes |
Additional information
| Weight | 25 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 24 × 24 × 24 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | White |
| Style | Modern |
| Collection | Bali |
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
Reviews
There are no reviews yet.