Gavin End Table
On Display At:
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Description
The Gavin End Table blends modern styling with timeless craftsmanship. Featuring a solid wire brushed frame in a calming driftwood finish, this table embodies thoughtful design and reliability. The dramatic oversized white marble top adds sophistication, creating a charming accent for your space.
Product Details
| Color/Finish | White |
|---|---|
| Color Details | Driftwood/ White marble |
| Material | Rubberwood/Marble |
| Style | Contemporary, Coastal |
| Collection | Gavin |
| Weight Capacity | 25 lbs |
| Table Shape | Round |
| Shipping Weight | 62.00 lbs |
| Shipping Method | Small Parcel |
| Modern design with a driftwood finish | Yes |
| Dramatic oversized white marble top | Yes |
| Solid wirebrushed frame | Yes |
| Some easy assembly required | Yes |
| Look for other items in the Gavin collection | Yes |
Additional information
| Weight | 25 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 28 × 28 × 24 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | White |
| Style | Coastal, Contemporary |
| Collection | Gavin |
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
Reviews
There are no reviews yet.