Sedona End Table
On Display At:
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
SKU:
24504
Category: End tables
Tags: End Tables, Gray, Grey Sedona, Hekman, Weathered Gray Wood With Black Metal Frame
Description
End table featuring solid mango slab top supported by a structure of round iron legs with iron stretchers. The wood top offers an appealing aged look which combines oil-rubbing with applied highlights of gray and white glaze. The metal frame has an Aged Iron finish.
Product Details
| End table featuring solid mango slab top supported by a structure of round iron legs with iron stretchers. | Yes |
|---|---|
| The wood top offers an appealing aged look which combines oil-rubbing with applied highlights of gray and white glaze. | Yes |
| The metal frame has an Aged Iron finish. | Yes |
| Overall Width | 26 in |
| Overall Depth | 24 in |
| Overall Height | 26 in |
| Weight | 45.0 lb |
| Wood Finish | Grey Sedona |
| Available in Vinyl | No |
Additional information
| Weight | 45 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 24 × 26 × 26 in |
| Brand | Hekman |
| Color | Gray |
| Detail Color | Grey Sedona |
| Style | Industrial |
| Collection | Sedona |
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
Reviews
There are no reviews yet.