Sofa Table
On Display At:
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
SKU:
24208
Category: Sofa Tables
Tags: Brown, Espresso Wood With Gunmetal Frame, Hekman, Sofa Tables, Special Reserve
Description
Rectangular solid mango top with deep brown waxy patina finish. Iron tubular legs are designed to create a “floating table top” look. One bottom shelf. Special Reserve finish. Width 56″ (142 cm) Depth 16″ (41 cm) Height 32″ (81 cm)
Product Details
| Rectangular solid mango top with deep brown waxy patina finish. | Yes |
|---|---|
| Iron tubular legs are designed to create a “floating table top” look. | Yes |
| One bottom shelf. | Yes |
| Special Reserve finish. | Yes |
| Width 56″ (142 cm) | – |
| Depth 16″ (41 cm) | – |
| Height 32″ (81 cm) | – |
| Overall Width | 56.25 in |
| Overall Depth | 16.25 in |
| Overall Height | 32 in |
| Weight | 74.0 lb |
| Number of Shelves | 1 |
| Wood Finish | Special Reserve |
| Available in Vinyl | No |
Additional information
| Weight | 74 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16.25 × 56.25 × 32 in |
| Brand | Hekman |
| Color | Brown |
| Detail Color | Special Reserve |
| Style | Industrial |
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
Reviews
There are no reviews yet.