Sofa Table
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Sofa table is comprised of a 1-1/2″ slab top comprised of mindi solids and veneers, mounted on 3/4″ square stainless steel legs that extend up the side of the top. The wood features a sophisticated wire-brushed finish with highlights of black, silver and white glaze. Width 68.25″ (173 cm) Depth 18″ (46 cm) Height 32.25″ (82 cm)
Product Details
| Sofa table is comprised of a 1-1/2″ slab top comprised of mindi solids and veneers, mounted on 3/4″ square stainless steel legs that extend up the side of the top. | Yes |
|---|---|
| The wood features a sophisticated wire-brushed finish with highlights of black, silver and white glaze. | Yes |
| Width 68.25″ (173 cm) | – |
| Depth 18″ (46 cm) | – |
| Height 32.25″ (82 cm) | – |
| Overall Width | 68.5 in |
| Overall Depth | 18 in |
| Overall Height | 31 in |
| Weight | 56.0 lb |
| Number of Shelves | 1 |
| Wood Finish | Laguna Hills |
| Available in Vinyl | No |
| Weight | 56 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 68.5 × 31 in |
| Brand | Hekman |
| Color | Gray |
| Detail Color | Laguna Hills |
| Style | Contemporary |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
Reviews
There are no reviews yet.