Back to products
Hidden Treasures On The Bias Table Set
$945.00 Original price was: $945.00.$749.99Current price is: $749.99.
Wellington Estates Entertainment Console
On Display At:
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
SKU:
25450
Category: Entertainment Stands
Tags: Brown, Entertainment Stands, Hekman, Weathered Dark Oak, Wellington Java
Description
Mindi veneers and select mindi solids. Four glass doors with decorative mullions and interior adjustable shelf behind each pair. Rustic antique brass hardware. Dentil molding. Power pack included. Two finishes: Driftwood and Java. Width 72″ Depth 19″ Height 33.25″
Product Details
| Mindi veneers and select mindi solids. | Yes |
|---|---|
| Four glass doors with decorative mullions and interior adjustable shelf behind each pair. | Yes |
| Rustic antique brass hardware. | Yes |
| Dentil molding. | Yes |
| Power pack included. | Yes |
| Two finishes: Driftwood and Java. | Yes |
| Width 72″ | – |
| Depth 19″ | – |
| Height 33.25″ | – |
| Overall Width | 72.25 in |
| Overall Depth | 19.25 in |
| Overall Height | 33 in |
| Weight | 151.0 lb |
| Number of Drawers | 4 |
| Number of Leaves | 4 |
| Number of Shelves | 2 |
| Wood Finish | Wellington Java |
| Available in Vinyl | No |
Additional information
| Weight | 151 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19.25 × 72.25 × 33 in |
| Brand | Hekman |
| Color | Brown |
| Detail Color | Wellington Java |
| Style | Traditional |
| Collection | Wellington Estates |
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
Reviews
There are no reviews yet.