Back to products
Hidden Treasures Madeline Desk Chair
$980.00 Original price was: $980.00.$779.99Current price is: $779.99.
Wellington Estates Chairside Chest
On Display At:
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Description
Mindi veneers and select mindi solids. Three drawers. Cantilevered top drawer with corbel support. Rustic antique brass hardware. Dentil molding. Driftwood finish. Width 18″ Depth 26″ Height 26.5″
Product Details
| Mindi veneers and select mindi solids. | Yes |
|---|---|
| Three drawers. | Yes |
| Cantilevered top drawer with corbel support. | Yes |
| Rustic antique brass hardware. | Yes |
| Dentil molding. | Yes |
| Driftwood finish. | Yes |
| Width 18″ | – |
| Depth 26″ | – |
| Height 26.5″ | – |
| Overall Width | 18 in |
| Overall Depth | 26 in |
| Overall Height | 26.5 in |
| Weight | 60.0 lb |
| Number of Drawers | 3 |
| Wood Finish | Wellington Driftwood |
| Available in Vinyl | No |
Additional information
| Weight | 60 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 26 × 18 × 26.5 in |
| Brand | Hekman |
| Color | Cream |
| Detail Color | Wellington Driftwood |
| Style | Transitional |
| Collection | Wellington Estates |
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
Reviews
There are no reviews yet.