Perrine Wood Rectangular End Table
On Display At:
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Description
The Perrine Rectangular End Table will make the perfect addition for your home. The gold legs pop against the soft graphite gray table top. The top is accented with antique gold geometric inlay design, and custom acrylic hardware for the draw pulls.
Features
| Storage | Yes |
|---|
Product Details
| Color/Finish | Gray |
|---|---|
| Color Details | Gray |
| Material | Hardwood solids, Acrylic |
| Style | Contemporary, Glam/Luxe |
| Collection | Perrine |
| Weight Capacity | 25 lbs |
| Table Shape | Rectangle |
| Shipping Weight | 50.00 lbs |
| Shipping Method | Small Parcel |
| Finished in a soft graphite gray with gold accents and inlay geometric pattern | Yes |
| Constructed with ash veneers, Asian hardwood and acrylic hardware | Yes |
| Acrylic door pulls were custom designed with satin brass mounts | Yes |
| Includes 1 drawer for storage | Yes |
| Look for the Perrine Collection for other matching items | Yes |
Additional information
| Weight | 25 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 28 × 24 × 24 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | Gray |
| Style | Contemporary, Glam/Luxe |
| Collection | Perrine |
| Features | Storage |
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
Reviews
There are no reviews yet.