Bedford Park King Panel Bed
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Make your home feel like an elegant hotel retreat with this mango wood Bedford Park king bed. The combination of its gray wooden frame and forged iron base makes it complementary to a variety of décor styles and bedding options. Hekman Furniture: For over 90 years Hekman Furniture has been a leader in fine wood and upholstered home furnishing for the Living Room, Bedroom, Dining Room, and Home Office that create beautiful and comfortable living spaces in the home.
Product Details
| Overall Width | 86 in |
|---|---|
| Overall Depth | 87.25 in |
| Overall Height | 55.75 in |
| Weight | 251.0 lb |
| Wood Finish | Bedford Gray |
| Available in Vinyl | No |
| Weight | 251 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 87.25 × 86 × 55.75 in |
| Brand | Hekman |
| Color | Gray |
| Detail Color | Bedford Gray |
| Style | Industrial |
| Bed Size | King |
| Collection | Bedford Park |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
Reviews
There are no reviews yet.