Bedford Park King Panel Bed
On Display At:
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Description
Made from solid Mango wood. Forged iron base and hardware. Bedford Park finish. Bed rails have adjustable height to accommodate a box spring and mattress.
Product Details
| Made from solid Mango wood. | Yes |
|---|---|
| Forged iron base and hardware. | Yes |
| Bedford Park finish. | Yes |
| Bed rails have adjustable height to accommodate a box spring and mattress. | Yes |
| Overall Width | 86 in |
| Overall Depth | 87.25 in |
| Overall Height | 55.75 in |
| Weight | 224.0 lb |
| Wood Finish | Bedford |
| Available in Vinyl | No |
Additional information
| Weight | 224 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 87.25 × 86 × 55.75 in |
| Brand | Hekman |
| Color | Cream |
| Detail Color | Bedford |
| Style | Industrial |
| Bed Size | King |
| Collection | Bedford Park |
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
Reviews
There are no reviews yet.