Bedford Park Queen Upholstered Bed
On Display At:
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Description
Bed with Upholstered Headboard in heavy-weight linen and mango side rails. The footboard comes in a Bedford Park finish.
Product Details
| Bed with Upholstered Headboard in heavy-weight linen and mango side rails. | Yes |
|---|---|
| The footboard comes in a Bedford Park finish. | Yes |
| Overall Width | 70.01 in |
| Overall Depth | 87.25 in |
| Overall Height | 55.75 in |
| Weight | 209.0 lb |
| Wood Finish | Bedford |
| Available in Vinyl | No |
Additional information
| Weight | 209 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 87.25 × 70.01 × 55.75 in |
| Brand | Hekman |
| Color | Cream |
| Detail Color | Bedford |
| Style | Transitional |
| Bed Size | Queen |
| Collection | Bedford Park |
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
Reviews
There are no reviews yet.