Lincoln Park King Panel Bed
On Display At:
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Description
Select solids and veneers. Adjustable slat height. Lincoln Park finish.Some assembly required. Mattress and box spring required. Width 85.75″ (217 cm) Depth 88.25″ (224 cm) Height 70″ (178 cm)
Product Details
| Overall Width | 85.75 in |
|---|---|
| Overall Depth | 88.25 in |
| Overall Height | 70 in |
| Weight | 244.0 lb |
| Wood Finish | Lincoln Park |
| Available in Vinyl | No |
Additional information
| Weight | 244 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 88.25 × 85.75 × 70 in |
| Brand | Hekman |
| Color | Cream |
| Detail Color | Lincoln Park |
| Style | Transitional |
| Bed Size | King |
| Collection | Lincoln Park |
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
Reviews
There are no reviews yet.