Lincoln Park Dining Table
On Display At:
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
SKU:
23520
Category: Dining Tables
Tags: Brown, Dining Tables, Hekman, Lincoln Park, Weathered Brown
Description
Select solids and veneers. Trestle style dining table. Two 18″ leaves extend table to 122″. Lincoln Park finish.Some assembly required.Width 86″ (218 cm) Depth 44″ (112 cm) Height 30″ (76 cm)
Product Details
| Overall Width | 86.25 in |
|---|---|
| Overall Depth | 44.25 in |
| Overall Height | 30 in |
| Weight | 270.0 lb |
| Kneehole Height | 28.75 in |
| Number of Leaves | 2 |
| Wood Finish | Lincoln Park |
| Available in Vinyl | No |
Additional information
| Weight | 270 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 44.25 × 86.25 × 30 in |
| Brand | Hekman |
| Color | Brown |
| Detail Color | Lincoln Park |
| Style | Transitional |
| Collection | Lincoln Park |
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
Reviews
There are no reviews yet.