Lincoln Park Bedroom Chest
On Display At:
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Description
Select solids and veneers. Six drawers. Top drawer features wood guides. Bottom five drawers feature soft-closing slides. Antique brass hardware. Lincoln Park finish.Width 40″ (102 cm) Depth 20″ (51 cm) Height 60″ (152 cm)
Product Details
| Overall Width | 40 in |
|---|---|
| Overall Depth | 20 in |
| Overall Height | 60.25 in |
| Weight | 195.0 lb |
| Number of Drawers | 6 |
| Wood Finish | Lincoln Park |
| Available in Vinyl | No |
Additional information
| Weight | 195 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 40 × 60.25 in |
| Brand | Hekman |
| Color | Cream |
| Detail Color | Lincoln Park |
| Style | Transitional |
| Collection | Lincoln Park |
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
Reviews
There are no reviews yet.