Wellington Hall King Panel Bed
On Display At:
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
SKU:
23366
Category: Beds
Tags: Beds, Charcoal Fabric With Weathered Wood Frame, Gray, Hekman, Wellington Natural
Description
Acacia veneers and select solids. Break front headboard top with flat posts and corbels and three overlay molded panels. Natural Wellington Hall finish. Dentil molding. Some assembly required. Mattress and box spring required. Overall Width 84″ (213 cm) Overall Depth 90″ (229 cm) Overall Height 69.25″ (175 cm)
Product Details
| Overall Width | 84 in |
|---|---|
| Overall Depth | 90 in |
| Overall Height | 69.25 in |
| Weight | 231.5 lb |
| Wood Finish | Wellington Natural |
| Available in Vinyl | No |
Additional information
| Weight | 231.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 90 × 84 × 69.25 in |
| Brand | Hekman |
| Color | Gray |
| Detail Color | Wellington Natural |
| Style | Traditional |
| Bed Size | King |
| Collection | Wellington Hall |
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
Reviews
There are no reviews yet.