Wellington Hall Mirror
On Display At:
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
SKU:
23367
Category: Bedroom Mirrors
Tags: Brown, Hekman, Mirrors, Natural Wood Finish, Wellington Natural
Description
Acacia veneers and select solids. Break front top with flat posts and corbels. Beveled glass mirror. Natural Wellington Hall finish. Dentil molding. Width 52″ (132 cm) Depth 4.5″ (11 cm) Height 40″ (102 cm)
Product Details
| Overall Width | 52 in |
|---|---|
| Overall Depth | 4.5 in |
| Overall Height | 40 in |
| Weight | 49.0 lb |
| Wood Finish | Wellington Natural |
| Available in Vinyl | No |
Additional information
| Weight | 49 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 4.5 × 52 × 40 in |
| Brand | Hekman |
| Color | Brown |
| Detail Color | Wellington Natural |
| Style | Traditional |
| Collection | Wellington Hall |
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
Reviews
There are no reviews yet.