Back to products
Galerie Oval Spot Table
$680.00 Original price was: $680.00.$539.99Current price is: $539.99.
Wellington Hall Upholstered Dining Side Chair
On Display At:
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
SKU:
23325
Category: Chairs
Tags: Chairs, Cream, Hekman, Natural Linen With Light Oak Finish, Wellington Natural
Description
Acacia veneers and select solids Heavy weight linen upholstered back and seat Natural Wellington Hall finish Some assembly required Overall Width 23″ (58 cm) Overall Depth 25″ (64 cm) Overall Height 41.75″ (106 cm) Seat Width 21″ (53 cm) Seat Depth 19.25″ (48 cm) Seat Height 18.5″ (47 cm)
Product Details
| Overall Width | 22 in |
|---|---|
| Overall Depth | 25 in |
| Overall Height | 42 in |
| Weight | 21.25 lb |
| Seat Width | 22 in |
| Seat Depth | 18.5 in |
| Seat Height | 20 in |
| Wood Finish | Wellington Natural |
| Available in Vinyl | No |
Additional information
| Weight | 21.25 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 25 × 22 × 42 in |
| Brand | Hekman |
| Color | Cream |
| Detail Color | Wellington Natural |
| Style | Transitional |
| Collection | Wellington Hall |
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
Reviews
There are no reviews yet.