Arlington Heights Entertainment Console
On Display At:
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
SKU:
25850
Category: Entertainment Stands
Tags: Arlington, Entertainment Stands, Gray, Hekman, Weathered Gray Oak
Description
All wood slab top entertainment console The front has two wooden doors and two wood-framed glass doors Six interior shelves Power pack included with the entertainment center Mindi solids and veneers Dark Antique Brass hardware Arlington Heights finish
Product Details
| All wood slab top entertainment console | Yes |
|---|---|
| The front has two wooden doors and two wood-framed glass doors | Yes |
| Six interior shelves | Yes |
| Power pack included with the entertainment center | Yes |
| Mindi solids and veneers | Yes |
| Dark Antique Brass hardware | Yes |
| Arlington Heights finish | – |
| Overall Width | 72 in |
| Overall Depth | 19 in |
| Overall Height | 42.25 in |
| Weight | 191.0 lb |
| Number of Leaves | 4 |
| Number of Shelves | 6 |
| Wood Finish | Arlington |
| Available in Vinyl | No |
Additional information
| Weight | 191 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19 × 72 × 42.25 in |
| Brand | Hekman |
| Color | Gray |
| Detail Color | Arlington |
| Style | Transitional |
| Collection | Arlington Heights |
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
Reviews
There are no reviews yet.