Arlington Heights Coffee Table
On Display At:
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
SKU:
25801
Category: Cocktail & Coffee Tables
Tags: Arlington, Brown, Cocktail & Coffee Tables, Hekman, Rustic Brown Oak
Description
• Rectangular Coffee Table with slab top, 2 drawers that open from 1 side and full shelf underneath. • Mindi solids and veneers. • Dark Antique Brass hardware. • Arlington Heights finish.
Product Details
| Overall Width | 40 in |
|---|---|
| Overall Depth | 31 in |
| Overall Height | 18.75 in |
| Weight | 78.0 lb |
| Number of Drawers | 2 |
| Number of Shelves | 1 |
| Wood Finish | Arlington |
| Available in Vinyl | No |
Additional information
| Weight | 78 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 31 × 40 × 18.75 in |
| Brand | Hekman |
| Color | Brown |
| Detail Color | Arlington |
| Style | Transitional |
| Collection | Arlington Heights |
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
Reviews
There are no reviews yet.