Bedford Park Entertainment Console
On Display At:
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
SKU:
24951
Category: Entertainment Stands
Tags: Bedford Gray, Charcoal Gray Metal Finish, Entertainment Stands, Gray, Hekman
Description
This entertainment center features three wood-framed beveled glass doors, a ventilation panel in the back, a power pack behind the center door, and two adjustable shelves behind each door. Mango Solids with a Bedford Gray finish. Solid hand-forged iron hardware with an aged iron finish.
Product Details
| This entertainment center features three wood-framed beveled glass doors, a ventilation panel in the back, a power pack behind the center door, and two adjustable shelves behind each door. | Yes |
|---|---|
| Mango Solids with a Bedford Gray finish. | Yes |
| Solid hand-forged iron hardware with an aged iron finish. | Yes |
| Overall Width | 70 in |
| Overall Depth | 22 in |
| Overall Height | 42 in |
| Weight | 211.0 lb |
| Number of Doors | 3 |
| Number of Shelves | 6 |
| Wood Finish | Bedford Gray |
| Available in Vinyl | No |
Additional information
| Weight | 211 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 22 × 70 × 42 in |
| Brand | Hekman |
| Color | Gray |
| Detail Color | Bedford Gray |
| Style | Industrial |
| Collection | Bedford Park |
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
Reviews
There are no reviews yet.