Bedford Park Entertainment Console
On Display At:
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
SKU:
23750
Category: Entertainment Stands
Tags: Bedford, Entertainment Stands, Gray, Gray Linen With Ebony Frame, Hekman
Description
Mango solids. Forged iron base and forged iron hardware. Four wood framed beveled glass doors. Power pack. Bedford finish. Width 71.75″ (182 cm) Depth 21″ (53 cm) Height 32.5″ (83 cm)
Product Details
| Mango solids. | Yes |
|---|---|
| Forged iron base and forged iron hardware. | Yes |
| Four wood framed beveled glass doors. | Yes |
| Power pack. | Yes |
| Bedford finish. | Yes |
| Width 71.75″ (182 cm) | – |
| Depth 21″ (53 cm) | – |
| Height 32.5″ (83 cm) | – |
| Overall Width | 73.75 in |
| Overall Depth | 22 in |
| Overall Height | 32.5 in |
| Weight | 221.0 lb |
| Number of Doors | 4 |
| Number of Shelves | 6 |
| Wood Finish | Bedford |
| Available in Vinyl | No |
Additional information
| Weight | 221 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 22 × 73.75 × 32.5 in |
| Brand | Hekman |
| Color | Gray |
| Detail Color | Bedford |
| Style | Industrial |
| Collection | Bedford Park |
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
Reviews
There are no reviews yet.