Bedford Park Coffee Table
On Display At:
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
SKU:
23700
Category: Cocktail & Coffee Tables
Tags: Bedford, Brown, Cocktail & Coffee Tables, Hekman, Walnut With Gunmetal
Description
Mango solids. Forged iron base and forged iron hardware. Solid mango slab top. Bedford finish. Width 60″ (152 cm) Depth 27″ (69 cm) Height 19″ (48 cm)
Product Details
| Mango solids. | Yes |
|---|---|
| Forged iron base and forged iron hardware. | Yes |
| Solid mango slab top. | Yes |
| Bedford finish. | Yes |
| Width 60″ (152 cm) | – |
| Depth 27″ (69 cm) | – |
| Height 19″ (48 cm) | – |
| Overall Width | 60 in |
| Overall Depth | 27 in |
| Overall Height | 19 in |
| Weight | 117.0 lb |
| Wood Finish | Bedford |
| Available in Vinyl | No |
Additional information
| Weight | 117 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 27 × 60 × 19 in |
| Brand | Hekman |
| Color | Brown |
| Detail Color | Bedford |
| Style | Industrial |
| Collection | Bedford Park |
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
Reviews
There are no reviews yet.