Wellington Estates Oval Coffee Table
On Display At:
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
SKU:
25400
Category: Cocktail & Coffee Tables
Tags: Cocktail & Coffee Tables, Gray, Hekman, Wellington Estates Finish, Wellington Java
Description
Mindi veneers and select solids. Beveled glass top. Tapered legs with turned tops. Dentil molding. Java finish. Some assembly is required.
Product Details
| Mindi veneers and select solids. | Yes |
|---|---|
| Beveled glass top. | Yes |
| Tapered legs with turned tops. | Yes |
| Dentil molding. | Yes |
| Java finish. | Yes |
| Some assembly is required. | Yes |
| Overall Width | 41 in |
| Overall Depth | 29 in |
| Overall Height | 18.25 in |
| Weight | 31.0 lb |
| Wood Finish | Wellington Java |
| Available in Vinyl | No |
Additional information
| Weight | 31 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 29 × 41 × 18.25 in |
| Brand | Hekman |
| Color | Gray |
| Detail Color | Wellington Java |
| Style | Transitional |
| Collection | Wellington Estates |
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
Reviews
There are no reviews yet.