Bedford Park End Table
On Display At:
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
SKU:
23704
Category: End tables
Tags: Bedford, Brown, End Tables, Hekman, Rustic Brown Wood With Black Metal
Description
Mango solids. Forged iron base and forged iron hardware. Solid mango slab top and lower shelf. Bedford finish. Diameter 28″ (71 cm) Height 28″ (71 cm)
Product Details
| Mango solids. | Yes |
|---|---|
| Forged iron base and forged iron hardware. | Yes |
| Solid mango slab top and lower shelf. | Yes |
| Bedford finish. | Yes |
| Diameter 28″ (71 cm) | Yes |
| Height 28″ (71 cm) | – |
| Overall Width | 30.25 in |
| Overall Depth | 30.25 in |
| Overall Height | 28.25 in |
| Weight | 48.0 lb |
| Number of Shelves | 1 |
| Wood Finish | Bedford |
| Available in Vinyl | No |
Additional information
| Weight | 48 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 30.25 × 30.25 × 28.25 in |
| Brand | Hekman |
| Color | Brown |
| Detail Color | Bedford |
| Style | Industrial |
| Collection | Bedford Park |
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
Reviews
There are no reviews yet.