Wellington Estates End Table
On Display At:
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
SKU:
25402
Category: End tables
Tags: Brown, End Tables, Hekman, Weathered Natural Wood With Black Metal Base, Wellington Java
Description
Mindi veneers and select mindi solids. Tapered pedestal with urn turning. Java finish.
Product Details
| Mindi veneers and select mindi solids. | Yes |
|---|---|
| Tapered pedestal with urn turning. | Yes |
| Java finish. | Yes |
| Overall Width | 22 in |
| Overall Depth | 22 in |
| Overall Height | 26.5 in |
| Weight | 20.0 lb |
| Wood Finish | Wellington Java |
| Available in Vinyl | No |
Additional information
| Weight | 20 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 22 × 22 × 26.5 in |
| Brand | Hekman |
| Color | Brown |
| Detail Color | Wellington Java |
| Style | Traditional |
| Collection | Wellington Estates |
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
Reviews
There are no reviews yet.