Scottsdale Bedroom Chest
On Display At:
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Description
• Mindi veneer and solids. • Five drawers, each with soft-close undermount • 1″ square metal legs in aged iron support the case. • Scottsdale finish. • Floor levelers.
Product Details
| Overall Width | 40.5 in |
|---|---|
| Overall Depth | 18.5 in |
| Overall Height | 57 in |
| Weight | 158.0 lb |
| Number of Drawers | 5 |
| Wood Finish | Scottsdale |
| Available in Vinyl | No |
Additional information
| Weight | 158 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18.5 × 40.5 × 57 in |
| Brand | Hekman |
| Color | Gray |
| Detail Color | Scottsdale |
| Style | Industrial |
| Collection | Scottsdale |
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
Reviews
There are no reviews yet.