Scottsdale Rectangular Coffee Table
On Display At:
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
SKU:
25300
Category: Cocktail & Coffee Tables
Tags: Cocktail & Coffee Tables, Gray, Hekman, Light Gray Oak With Black Metal Frame, Scottsdale
Description
• Mindi veneer and solids. • 2-1/2″ slab top supported with 1” square metal legs in aged iron finish. • Some assembly required. • Scottsdale finish.
Product Details
| Overall Width | 45.75 in |
|---|---|
| Overall Depth | 27.5 in |
| Overall Height | 18.5 in |
| Weight | 62.0 lb |
| Number of Shelves | 1 |
| Wood Finish | Scottsdale |
| Available in Vinyl | No |
Additional information
| Weight | 62 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 27.5 × 45.75 × 18.5 in |
| Brand | Hekman |
| Color | Gray |
| Detail Color | Scottsdale |
| Style | Industrial |
| Collection | Scottsdale |
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
Reviews
There are no reviews yet.