Scottsdale Dining Table
On Display At:
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
SKU:
25321
Category: Dining Tables
Tags: Dining Tables, Gray, Hekman, Scottsdale, Weathered Gray Oak With Black
Description
• Mindi veneer and solids. • 5/8″ slab top with 2-1/2″ apron supported with 1-1/4″ square metal legs in aged iron finish. • Some assembly required. • Scottsdale finish. • Floor levelers.
Product Details
| Overall Width | 48.25 in |
|---|---|
| Overall Depth | 48.25 in |
| Overall Height | 30 in |
| Weight | 67.0 lb |
| Wood Finish | Scottsdale |
| Available in Vinyl | No |
Additional information
| Weight | 67 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 48.25 × 48.25 × 30 in |
| Brand | Hekman |
| Color | Gray |
| Detail Color | Scottsdale |
| Style | Industrial |
| Collection | Scottsdale |
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
Reviews
There are no reviews yet.