Scottsdale Sofa Table
On Display At:
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
SKU:
25308
Category: Sofa Tables
Tags: Black, Black Metal With Glass Top, Hekman, Scottsdale, Sofa Tables
Description
• Mindi veneer and solids. • Drawer box with two drawers is supported on 1” square metal legs in aged iron finish. • Tab pulls in aged iron finish. • Some assembly required. • Scottsdale finish.
Product Details
| Overall Width | 56.75 in |
|---|---|
| Overall Depth | 17 in |
| Overall Height | 32.25 in |
| Weight | 72.0 lb |
| Number of Drawers | 2 |
| Number of Shelves | 1 |
| Wood Finish | Scottsdale |
| Available in Vinyl | No |
Additional information
| Weight | 72 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 56.75 × 32.25 in |
| Brand | Hekman |
| Color | Black |
| Detail Color | Scottsdale |
| Style | Industrial |
| Collection | Scottsdale |
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
Reviews
There are no reviews yet.