Adrienne Server
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
The Adrienne Server is a blend of modern design meeting a warm, moody color palette. The doors feature a planking effect with push-clasp hardware, adding character. Inside, find practicality with adjustable shelves and media cord management. Mango wood boasts a naturally textured finish with a charming distressed effect.
Product Details
| Color/Finish | Brown |
|---|---|
| Color Details | Dark Brown & Natural Mango |
| Material | Wood |
| Style | Modern, Rustic |
| Collection | Adrienne |
| Weight Capacity | 50 lbs |
| Shipping Weight | 208.00 lbs |
| Shipping Method | LTL |
| Modern design in a warm, moody color palette | Yes |
| Two-tone natural and ebonized finishes create a unique and enduring expression of style | Yes |
| Practicality inside with four adjustable shelves and media cord management for versatile functionality | Yes |
| Some easy assembly required | Yes |
| Look for other items in the Adrienne collection | Yes |
| Weight | 50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 70 × 32 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | Brown |
| Style | Modern, Rustic |
| Collection | Adrienne |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
Reviews
There are no reviews yet.