Adrienne Console Table
On Display At: Store3
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Description
The Adrienne Console Table features a modern influenced design in warm moody color palette with a sandblasted black marble top and solid mango bottom shelf in a natural finish with v-grooves for planked effect. The iron table frame is in an antique brass finish.
Product Details
| Color/Finish | Brown |
|---|---|
| Color Details | Dark Brown/Natural Mango |
| Material | Mango Wood/Marble/Iron |
| Style | Modern |
| Collection | Adrienne |
| Weight Capacity | 50 lbs |
| Table Shape | Rectangle |
| Shipping Weight | 181.00 lbs |
| Shipping Method | Small Parcel – Oversized |
| Sleek design featuring a black marble top for a modern, sophisticated look. | Yes |
| Sturdy metal frame with a brass finish adds durability and a touch of elegance. | Yes |
| Lower wooden shelf offers additional storage or display space, perfect for decor or essentials. | Yes |
| Ideal for entryways or living rooms, providing a stylish and functional accent piece. | Yes |
Additional information
| Weight | 50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 14 × 54 × 31 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | Brown |
| Style | Modern |
| Collection | Adrienne |
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
Reviews
There are no reviews yet.