Sedona Dining Table
On Display At:
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
SKU:
24521
Category: Dining Tables
Tags: Dining Tables, Gray, Gray Wood Top With Black Metal Base, Grey Sedona, Hekman
Description
A round slab top of solid mango is supported by a structure of round iron legs with 3 levels of circular iron stretchers. The wood top offers an appealing aged look which combines oil-rubbing with applied highlights of gray and white glaze. The metal has an Aged Iron finish.
Product Details
| A round slab top of solid mango is supported by a structure of round iron legs with 3 levels of circular iron stretchers. | Yes |
|---|---|
| The wood top offers an appealing aged look which combines oil-rubbing with applied highlights of gray and white glaze. | Yes |
| The metal has an Aged Iron finish. | Yes |
| Overall Width | 54 in |
| Overall Depth | 54 in |
| Overall Height | 30.5 in |
| Weight | 95.0 lb |
| Wood Finish | Grey Sedona |
| Available in Vinyl | No |
Additional information
| Weight | 95 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 54 × 54 × 30.5 in |
| Brand | Hekman |
| Color | Gray |
| Detail Color | Grey Sedona |
| Style | Industrial |
| Collection | Sedona |
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
Reviews
There are no reviews yet.