Sedona Entertainment Console
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Entertainment center of solid mango consists of four storage areas and two deep drawers. The case rests on a framework of round iron legs and iron stretchers. The Sedona wood finish provides an appealing aged look which combines oil-rubbing with applied highlights of gray and white glaze. The metal base and drawer handles have an Aged Iron finish. Includes outlet power pack.
Product Details
| Entertainment center of solid mango consists of four storage areas and two deep drawers. | Yes |
|---|---|
| The case rests on a framework of round iron legs and iron stretchers. | Yes |
| The Sedona wood finish provides an appealing aged look which combines oil-rubbing with applied highlights of gray and white glaze. | Yes |
| The metal base and drawer handles have an Aged Iron finish. | Yes |
| Includes outlet power pack. | Yes |
| Overall Width | 68 in |
| Overall Depth | 18 in |
| Overall Height | 30.75 in |
| Weight | 177.0 lb |
| Number of Drawers | 2 |
| Number of Shelves | 4 |
| Wood Finish | Grey Sedona |
| Available in Vinyl | No |
| Weight | 177 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 68 × 30.75 in |
| Brand | Hekman |
| Color | Gray |
| Detail Color | Grey Sedona |
| Style | Rustic |
| Collection | Sedona |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
Reviews
There are no reviews yet.