Wellington Hall Dining Table
On Display At:
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
SKU:
23321
Category: Dining Tables
Tags: Dining Tables, Green, Hekman, Sage Green Velvet, Wellington Natural
Description
Acacia veneers and select solids. Hand turned urn pedestal base. One 20″ leaf extends table to 74″. Natural Wellington Hall finish. Some assembly required. Width 54″ (137 cm) Depth 54″ (137 cm) Height 30″ (76 cm) Apron Height 26.25″ (67 cm)
Product Details
| Overall Width | 54 in |
|---|---|
| Overall Depth | 54 in |
| Overall Height | 30 in |
| Weight | 203.0 lb |
| Kneehole Height | 26.25 in |
| Number of Leaves | 1 |
| Wood Finish | Wellington Natural |
| Available in Vinyl | No |
Additional information
| Weight | 203 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 54 × 54 × 30 in |
| Brand | Hekman |
| Color | Green |
| Detail Color | Wellington Natural |
| Style | Traditional |
| Collection | Wellington Hall |
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
Reviews
There are no reviews yet.