Wellington Hall Sofa Table
On Display At:
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
SKU:
23306
Category: Sofa Tables
Tags: Brown, Hekman, Light Walnut Wood Finish, Sofa Tables, Wellington Natural
Description
Acacia veneers and select solids. Tapered fluted legs with turned tops. Two drawers. Rustic antique brass hardware. Natural Wellington Hall finish. Dentil molding. Some assembly required. Width 56″ (142 cm) Depth 18″ (46 cm) Height 32″ (81 cm)
Product Details
| Overall Width | 56 in |
|---|---|
| Overall Depth | 18 in |
| Overall Height | 32 in |
| Weight | 66.0 lb |
| Number of Drawers | 2 |
| Wood Finish | Wellington Natural |
| Available in Vinyl | No |
Additional information
| Weight | 66 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 56 × 32 in |
| Brand | Hekman |
| Color | Brown |
| Detail Color | Wellington Natural |
| Style | Traditional |
| Collection | Wellington Hall |
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
Reviews
There are no reviews yet.