Sierra Heights Coffee Table
On Display At:
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
SKU:
24100
Category: Cocktail & Coffee Tables
Tags: Cocktail & Coffee Tables, Gray, Hekman, Sierra Heights, Whitewashed Oak
Description
Mindi veneer and solids. 2-1/4″ slab top supported with solid hand-forged 7/8″ square legs in iron black finish. Lower slab panel shelf. Sierra finish. Width 50″ (127 cm) Depth 30″ (76 cm) Height 18″ (46 cm)
Product Details
| Mindi veneer and solids. | Yes |
|---|---|
| 2-1/4″ slab top supported with solid hand-forged 7/8″ square legs in iron black finish. | Yes |
| Lower slab panel shelf. | Yes |
| Sierra finish. | Yes |
| Width 50″ (127 cm) | – |
| Depth 30″ (76 cm) | – |
| Height 18″ (46 cm) | – |
| Overall Width | 50.75 in |
| Overall Depth | 30.75 in |
| Overall Height | 18 in |
| Weight | 95.0 lb |
| Number of Shelves | 1 |
| Wood Finish | Sierra Heights |
| Available in Vinyl | No |
Additional information
| Weight | 95 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 30.75 × 50.75 × 18 in |
| Brand | Hekman |
| Color | Gray |
| Detail Color | Sierra Heights |
| Style | Industrial |
| Collection | Sierra Heights |
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
Reviews
There are no reviews yet.