Sierra Heights End Table
On Display At:
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Description
Mindi veneer and solids. Single drawer with serrated front and tab pull in iron blac finish. Drawer box is supported on solid hand-forged 3/4″ square legs in iron black finish.
Product Details
| Mindi veneer and solids. | Yes |
|---|---|
| Single drawer with serrated front and tab pull in iron blac finish. | Yes |
| Drawer box is supported on solid hand-forged 3/4″ square legs in iron black finish. | Yes |
| Overall Width | 24 in |
| Overall Depth | 27.5 in |
| Overall Height | 26 in |
| Weight | 63.0 lb |
| Number of Drawers | 1 |
| Number of Shelves | 1 |
| Wood Finish | Sierra Heights |
| Available in Vinyl | No |
Additional information
| Weight | 63 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 27.5 × 24 × 26 in |
| Brand | Hekman |
| Color | Gray |
| Detail Color | Sierra Heights |
| Style | Industrial |
| Collection | Sierra Heights |
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
Reviews
There are no reviews yet.